top of page

Який препарат для ботулінотерапії найкращий

Ботулотоксин належить до найефективніших засобів для підтримання краси, що мають "омолоджувальну" властивість. Він не здатний повернути молодість, але розслабляє мімічні м'язи, тому що є потужним міорелаксантом. Результатом такого впливу буде розгладження зморшок на шкірі, яка покриває м'язи. Косметологія розвивається дуже швидко, постійно впроваджуються нові технології, які покликані боротися з проявами старіння, але досі ефективнішого засобу, ніж ботулотоксин, не було розроблено чи відкрито. Він діє дуже швидко, не спричиняє больових відчуттів, вирізняється низькою ймовірністю появи побічних ефектів і збереженням отриманого результату на довгий час.


Ботулотоксином називається діюча речовина, яка входить до складу декількох препаратів для омолоджувальних процедур. Фахівці у своїй роботі можуть використовувати міорелаксанти з ботулотоксином у складі від різних торгових марок і виробників.


Різноманітність препаратів із ботулотоксином, порівняльні характеристики

Діють усі препарати, що застосовуються для процедури, однаково — усувають мімічні зморшки (не вікові!) на обличчі, шиї, в зоні декольте. Результат буде незалежно від складності, вираженості та розташування проблемних зон. Схожість засобів від різних виробників на цьому закінчується, а ось відмінностей між ними кілька:

🔹 склад, концентрація активних компонентів;

🔹 глибина проникнення в шари шкірного покриву;

🔹 рівень концентрації ботулотоксину;

🔹 тривалість збереження отриманого результату.


На практиці косметологи іноді стикаються з тим, що застосовуваний препарат не дає бажаного ефекту. Це окремі випадки, тому фахівці обов'язково проводять попередній огляд пацієнта і запрошують для консультації дерматолога. Такий підхід дає можливість виключити ситуацію, коли грамотно проведена ботулінотерапія не дає ефекту омолодження.


Ботокс (Botox) - основні характеристики

Препарат випускається американською компанією Allergan, є найпоширенішим засобом для проведення процедури, використовується косметологами в усьому світі вже багато років. Фахівці до основних переваг Ботокса відносять:

🔹 бездоганну якість, яка перевірена часом, доведена випробуваннями;

🔹 отримання вираженого ефекту — мімічні зморшки зникають і в куточках очей ("гусячі лапки"), і на підборідді, і на лобі, і в носогубній зоні;

🔹 можливість використання мінімальної кількості засобу, тому що ботулотоксин міститься в ньому в дуже високій концентрації;

🔹 дія виявляється локально, поруч розташовані тканини не зачіпаються — препарат легко застосовується точково без будь-якого ризику.


Основний недолік американського препарату — його висока вартість. Також можлива поява побічних ефектів після процедури:

🔹 Місцеві прояви, пов'язані з реакцією організму на введений розчин. У місцях ін'єкцій з'являються дрібні крововиливи, свербіж, відчуття печіння, набряклість. Зазвичай зникають самостійно протягом кількох днів.

🔹 Загальні алергічні реакції. Можуть проявлятися розладами травної системи, зниженням чутливості, головними болями. Подібне трапляється вкрай рідко, стан нормалізується після приймання антигістамінних препаратів.

🔹 Проблеми з диханням і ковтанням. Якщо виключити алергічну реакцію, то подібне можливе в разі багаторазового перевищення дозування або потрапляння препарату в кровотік.

🔹 Неприємні естетичні наслідки. Можливі птоз, виражена асиметрія обличчя, маскоподібний зовнішній вигляд. Такі ускладнення свідчать про перевищення дози або введення розчину в неправильну зону.

🔹 У деяких випадках після Ботокса пацієнт не отримує бажаного ефекту, що може "свідчити" про індивідуальну нечутливість до препарату. У такому разі потрібна консультація у косметолога.


Отриманий результат омолодження після введення Ботокса зберігається протягом 4 місяців, хоча в деяких випадках свою дію ботулотоксин припиняє через 6 місяців.


Диспорт (Dysport) — друге місце за популярністю

Французький конкурент американського Ботокса, у складі препарату міститься ботулотоксин типу А і людський альбумін у формі сироватки, а моногідрат лактози виступає в ролі допоміжної речовини. Його активно використовують лікарі в разі виявлення у пацієнта нечутливості до Ботоксу. Основною перевагою Диспорту є швидкість отримання омолоджувального ефекту — вже на 2-3 день після маніпуляції обличчя має підтягнутий вигляд, а мімічні зморшки стають практично непомітними.


Важливий момент — вартість Диспорту, яка у 2-3 рази нижча, ніж в американського препарату. Але це не означає, що результативність процедур буде гіршою — концентрація ботулотоксину в розчині висока. Потрібно враховувати, що французький засіб здатний поширюватися на близько розташовану зону — це можна розцінювати і як незручність, і як перевагу. Якщо застосувати препарат на занадто чутливій зоні, то обов'язково відбудеться опущення тканин — це стосується повік. Зате на інших ділянках ефект буде вираженим, максимально природним.


Тривалість збереження результату становить, у середньому, 5 місяців.


Ксеомін (Xeomin) — особливості впливу

Препарат від німецького виробника, косметологи цінують його за малу молекулярну вагу — це дає можливість вводити розчин у найдрібніші, ледь помітні мімічні зморшки. Особливу ефективність він проявляє в ділянці очей, коли необхідно позбутися горезвісних "гусячих лапок".


Ксеомін застосовується для процедури мезоботокс — лікар використовує спеціальну техніку введення препарату: задіюється відразу велика ділянка обличчя, але для ін'єкцій підбирають мінімальні дозування. Такий підхід призводить до того, що мімічні м'язи припиняють свою функціональність не відразу, а поступово, повільно і частково. Саме мезоботокс гарантує відсутність маскового обличчя і збереження міміки пацієнта.


Цей німецький ботулотоксин належить до стійких сполук, тому не потребує спеціальних умов для зберігання — цілком підійде кімнатна температура. Належить Ксеомін до засобів нового покоління, вирізняється високою ефективністю, тому для отримання бажаного результату потрібно ввести мінімальну дозу.


До недоліків цього препарату можна зарахувати два нюанси — він абсолютно неефективний у разі гіпергідрозу і має короткий термін збереження результату. Через 3-4 місяці зморшки знову з'являються і пацієнту доводиться відвідувати клініку для повторної маніпуляції.


Лантокс (Lantox) — швидкий і тривалий ефект

Препарат виробляється в Китаї, основною діючою речовиною є ботулотоксин типу А, доповнений склад желатином, сахарозою і декстраном. Виробник стверджує, що завдяки желатину йому вдалося підвищити рівень стабільності молекул ботулотоксину, що не допускає його поширення в тканини, розташовані поруч із проблемними зонами. Під час проведення клінічних випробувань було доведено ефективність Лантокс не тільки як омолоджувального засобу, а й під час проведення терапії в разі гіпергідрозу.


Переконатися в тому, що желатин покращує якість ботулотоксину, неможливо — дослідження в цьому напрямку не проводилися. Але косметологи відзначають після використання Лантокс у своїй роботі:

🔹 швидку дію препарату — перші результати можна відзначити вже через 24 години після введення розчину;

🔹 тривале збереження отриманого результату — залежно від індивідуальних особливостей організму термін коливається в межах 4-6 місяців;

більш виражений омолоджувальний ефект порівняно з американським Ботоксом;

🔹 середній рівень дифузії — в сусідні тканини Лантокс проникає не так інтенсивно, як французький Диспорт.


Якщо ботулотоксин китайського виробництва застосовується в правильному дозуванні, то ймовірність виникнення побічних ефектів дуже низька. Але навіть у разі їх появи все обмежується місцевою алергічною реакцією — свербіж, почервоніння в місцях ін'єкцій, відчуття печіння, невиражений головний біль.


Нейронокс (Neuronox) — аналог Ботокса

Виробляється препарат у Південній Кореї, є повним аналогом американського Ботокса — і за складом, і за впливом. Основна перевага Нейронокса — нездатність проникати в тканини, розташовані поруч з мімічними зморшками, що було досягнуто завдяки використанню при створенні формули альбуміну в середній концентрації та високої молекулярної маси.


Препарат активно застосовується косметологами для розгладження дрібних, неглибоких мімічних зморшок і лікування гіпергідрозу. Побічні ефекти можливі, але частіше є винятком. До них не належить місцева реакція на препарат, що вводиться, — точкові почервоніння, свербіж, відчуття поколювання, печіння і "стягнутості". Такий дискомфорт має тимчасовий характер і самостійно зникає протягом 1-3 днів.


Ботулакс — новітній препарат

Ботулотоксин від корейського виробника, у складі містяться всього три компоненти — людський альбумін, ботулотоксин типу А і фізрозчин. Ці речовини чудово сприймаються організмом, відсутній ризик відторгнення, і тому алергічні реакції виключаються навіть у теорії. Препарат застосовується тільки точково, тому що він не поширюється на сусідні тканини, з його допомогою лікарі проводять курси процедуру мезоботокса.


Особливість корейського Ботулаксу — короткий термін зберігання, який становить 24 години: компоненти чутливі до тепла, тому для більш тривалого збереження необхідно дотримуватися певних температурних умов.


Перші результати після введення ботулоксину від корейських виробників можна оцінювати на 3 добу, максимальний ефект досягається на 14 день, зовнішній вигляд після омолодження зберігатиметься протягом 4-6 місяців.


Ботулакс пройшов клінічні дослідження, але їх було мало і тому косметологи часто відзначають, що не у всіх пацієнтів вдається домогтися бажаних результатів. Препарат належить до бюджетного сегменту, але під час введення викликає хворобливі відчуття, може спровокувати появу побічних ефектів.


Як вибрати із запропонованих варіантів

Вибір конкретного препарату для проведення омолоджувальних процедур робиться в суворо індивідуальному порядку. І спочатку пацієнт проходить огляд у косметолога-дерматолога, на якому лікар оцінює стан шкіри, ступінь вираженості мімічних зморшок, доцільність проведення терапії ботулотоксином. Спеціаліст дасть деякі рекомендації щодо вибору конкретного препарату:

🔹 якщо пацієнт бажає отримати максимально швидкі результати, то потрібно скористатися Диспортом або Ксеоміном — вже на 1-2 день після ін'єкцій ефект буде візуально помітний;

🔹 якщо потрібно розгладити дрібні мімічні зморшки в області очей, то краще скористатися американським Ботоксом — він практично не поширюється на сусідні тканини, тому виключається птоз (провисання, опущення повік);

🔹 якщо ін'єкції будуть виконуватися вперше, то варто віддати перевагу препарату Ксеомін — мінімум побічних ефектів, швидкі результати, м'який вплив на мімічні м'язи.


Ін'єкції ботулотоксину — найпопулярніша процедура в косметології, яка дає змогу розгладити мімічні зморшки без пластичних операцій. Потрібно враховувати, що навіть найпопулярніші препарати з ботулотоксином у складі не допоможуть позбутися вікових, глибоких складок. Сучасна косметологія пропонує кілька препаратів, які дадуть ефект омолодження за рахунок розслаблення мімічних зморшок. Під час вибору потрібно керуватися не тільки порадами подруг, рівнем вартості ін'єкцій, а й рекомендаціями лікарів.

Comments

Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
bottom of page