top of page

Холтерівське моніторування — ефективний метод діагностики серцево-судинних захворювань

Добове моніторування ЕКГ або добовий запис за Холтером — це діагностика, що полягає в безперервній реєстрації електричної активності серця.


У разі, якщо з серцем виникають проблеми, електрокардіограма не завжди інформативна. Найчастіше потрібно зафіксувати роботу головного м'яза тіла людини протягом більш тривалого часу. Для цього використовується холтерівський моніторинг серця.


Що це таке?

Холтерівське моніторування серця (добове моніторування ЕКГ) - метод безперервного запису електрокардіограми (ЕКГ) протягом доби або більш тривалого часу за допомогою переносних кардіореєстраторів (моніторів).


Суть дослідження полягає в постійному записі ЕКГ на карту пам'яті, що знаходиться в пристрої. Після обробки цього запису на комп'ютері лікар-кардіолог дає висновок про ритм, його порушення, ішемічні зміни, наявність пауз. Метод отримав свою назву на прізвище вченого, який уперше застосував тривалий запис ЕКГ у 1952 році.


Для чого застосовується?

Перед проведенням добового моніторування ЕКГ пацієнта має оглянути терапевт або кардіолог. Це необхідно для правильного оформлення направлення на дослідження, уточнення деталей обстеження (наприклад, скасування ліків), формулювання діагнозу.


Добове моніторування ЕКГ виявляє:

🔹вид ритму серця і частоту серцевих скорочень;

🔹порушення ритму (надшлуночкові та шлуночкові екстрасистоли, пароксизмальні порушення ритму, паузи);

🔹ішемічні зміни ЕКГ, спричинені ІХС.


Добове моніторування ЕКГ застосовується в таких ситуаціях:

🔹діагностика аритмій у разі скарг на часте або повільне серцебиття, перебої в роботі серця, неритмічний пульс, епізоди запаморочення, сильної слабкості або втрати свідомості, відчуття зупинки серця;

🔹діагностика ішемії (кисневого голодування) міокарда у разі скарг на гнітючий, стискаючий, пекучий біль за грудиною, особливо під час навантаження, перед призначенням навантажувальних проб, скарги на відчуття "клубка в горлі", печію, епізоди болю в нижній щелепі або ліктях;

🔹контроль роботи встановленого електрокардіостимулятора;

🔹спостереження за станом пацієнта в динаміці, зокрема контроль ефективності лікування.


Як підготуватися до процедури?

Вранці перед дослідженням необхідно прийняти гігієнічний душ. Шкіру нічим не змащувати, вона має бути суха і чиста. Чоловікам потрібно обов'язково збрити волосся на грудях: це не тільки позбавить від болісного видалення електродів, а й істотно поліпшить якість запису.


Лікарські препарати скасовуються за рекомендацією лікаря. Якщо лікар, який направив на дослідження, особливих вказівок не дав, усі ліки застосовуються у звичайному дозуванні.


Перед обстеженням бажано виспатися, зазвичай поснідати, не поспішаючи прийти в поліклініку. Пацієнту буде комфортніше, якщо він одягне обтислу майку, а зверху — вільний одяг, під яким можна буде приховати реєстратор. Жінкам бажано надіти бюстгальтер.


Показання:

🔹скарги на епізоди запаморочення, втрати свідомості, порушення ритму серця;

🔹обстеження при перенесеному інфаркті міокарда, гіпертрофічній кардіоміопатії, інших важких хворобах серця;

🔹синдром WPW, синдром подовженого інтервалу Q-T;

🔹підозра на безсимптомну ішемію міокарда;

🔹підозра на синдром нічного апное (застосовується спеціальна програма для аналізу апное);

🔹контроль роботи кардіостимулятора.


Протипоказання:

Добове моніторування ЕКГ не показане при гострих запальних захворюваннях шкіри грудної клітки. Інших суттєвих обмежень для цього дослідження немає. Воно може проводитися в будь-якому віці та за будь-яких супутніх захворювань.


У клініці регіональної медицини "Надія" ви можете скористатися послугую холтерівського моніторування.


Вартість послуги — 700 гривень.

Comments

Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
bottom of page