top of page

Сезонність хвороб ЛОР-органів

Здавалося б, що влітку похід до лікаря-отоларинголога має найменшу ймовірність, якщо порівнювати з іншими порами року, але влітку, отоларингологічні хвороби також можуть зазнавати певних впливів від погодних умов та поведінки людей.


Ось деякі небезпечні хвороби ЛОР-органів, які можуть активуватися або погіршуватися влітку:

🔹Гайморит (синусит): влітку, використання кондиціонерів та знаходження в холодному кліматі може призвести до запалення слизової оболонки носових пазух.

🔹Алергічний риніт: підвищена концентрація пилку рослин у повітрі може спричиняти алергічний риніт, що супроводжується нежитю, чханням, відтоком назальних виділень.

🔹Інфекції верхніх дихальних шляхів: вища вологість та збільшена кількість людей, особливо на туристичних майданчиках, можуть підвищити ризик захворювання на вірусні та бактеріальні інфекції верхніх дихальних шляхів.

🔹Отит (запалення вуха): плавання в басейнах або відпочинок у водоймах можуть спричинити водяний отит або запалення середнього вуха, зокрема у дітей.

🔹Затримка води у вухах: під час купання або плавання може виникати проблема затримки води у вухах, що може спричинити дискомфорт або навіть призвести до запалення вуха.


Не забувайте про профілактичні заходи та обережне ставлення до свого здоров'я протягом усього року, щоб уникнути проблем із захворюваннями ЛОР-органів та насолоджуватися яскравими літніми моментами.


При виникненні будь-яких неприємних симптомів, звертайтесь до лікаря-отоларинголога для консультації та відповідного лікування.

Comments


bottom of page