top of page

Ендоскопічне дослідження ЛОР-органів

Ендоскопічне дослідження ЛОР-органів — інформативний метод діагностики захворювань порожнини носа, слухової труби, навколоносових пазух. Використовується у випадках, коли інші методи дослідження — риноскопія, рентгенографія — не дають змоги лікареві виставити остаточний діагноз.


Щоб результат обстеження був максимально точним, важливо дотримуватися техніки його проведення і вміти правильно інтерпретувати результат. З цим успішно справляються отоларингологи клініки регіональної медицини "Надія". Наші фахівці досконало володіють методикою ендоскопічної ЛОР-діагностики та знають про всі тонкощі розшифровки отриманих даних. Наші пацієнти отримують правильний діагноз і рекомендації щодо ефективного лікування, дотримання яких у короткий термін призводить до поліпшення самопочуття.


Цей метод дослідження дає змогу лікарю діагностувати такі захворювання:

🔹синусити (гайморит, фронтит, етмоїдит);

🔹тонзиліти;

🔹алергічний та інфекційний риніти;

🔹аденоїдити (у дітей);

🔹євстахіїт;

🔹поліпи;

🔹сторонні тіла;

🔹новоутворення досліджуваних органів злоякісного та доброякісного характеру;

🔹гіперплазія носової раковини;

🔹викривлення носової перегородки.


Абсолютних протипоказань (хвороб, за яких обстеження суворо протипоказане) ендоскопічне ЛОР-обстеження не має. Однак пацієнту слід проінформувати лікаря про алергічні реакції на анестетики чи інші лікарські препарати, схильність до кровотеч із носа, наявне захворювання системи згортання крові або прийом медикаментів, що впливають на згортання.


Ендоскопічне обстеження ЛОР-органів рекомендовано пацієнтам, які скаржаться на:

🔹осиплість голосу;

🔹тривалу закладеність носа;

🔹наявність патологічних виділень із порожнини носа будь-якого характеру з кашлем або без нього;

🔹біль у вусі, глибині носа, горла, навколоносових пазух;

🔹часті кровотечі з носа;

🔹відчуття стороннього тіла в ЛОР-органах;

🔹зниження слуху, закладеність, шум в одному або обох вухах.


Якщо ці симптоми вдається пояснити шляхом використання простіших, класичних методів дослідження, до ендоскопічного огляду ЛОРа не вдаються. У незрозумілих, складних діагностичних випадках, відсутності відповіді пацієнта на терапію, що проводиться, або ж за вже встановленого діагнозу з метою оцінки ефективності лікування застосовують ендоскопію.


Під час обстеження пацієнт зручно розташовується в кріслі сидячи, голову тримає прямо, трохи закинувши назад. Лікар обробляє слизову носової порожнини розчином анестетика — вводить у порожнину носа тампони, просочені цією речовиною. Коли пацієнт відмічає оніміння оброблених анестетиком тканин, тампони витягують і вводять уздовж нижньої носової раковини тонку металеву або гнучку гумову трубку з оптичною системою і світловодом на кінці — ендоскоп.


Зображення досліджуваних тканин через ендоскоп подається на монітор комп'ютера. У міру просування трубки вглиб лікар у багаторазовому збільшенні оглядає ЛОР-органи, оцінюючи стан слизової оболонки досліджуваних органів, співустя пазух носа, діагностуючи наявність патологічних утворень, виділень, ознак запального процесу. У разі виявлення новоутворень за допомогою ендоскопа може бути взята ділянка патологічних тканин для подальшого гістологічного дослідження. Коли всі ЛОР-органи оглянуті, ендоскоп витягують.


Тривалість процедури невелика — як правило, для її проведення достатньо 10-15 хвилин.


Клініка "Надія" обладнана сучасним ЛОР-комбайном експертного класу, за допомогою якого лікарі проводять ендоскопічні дослідження.

Comments


bottom of page