top of page

Відеокольпоскопія — сучасний спосіб діагностики

Відеокольпоскопія — це сучасний метод гінекологічного обстеження за допомогою спеціального приладу — відеокольпоскопа. Під час відеокольпоскопії, як і під час звичайної кольпоскопії, обстежують вхід до піхви, стінки піхви та шийку матки, але, на відміну від звичайного кольпоскопа, за допомогою відеокольпоскопа можна робити фото- та відеозйомку. Отримане цифрове зображення може бути опрацьоване на комп'ютері, зручно зберігається і може бути використане надалі під час аналізу перебігу лікування та стану виявлених патологій. Відеокольпоскоп дає змогу отримувати 30-кратне збільшення, що дає можливість виявити навіть найменші дефекти (ерозії, новоутворення, крововиливи).


Відеокольпоскопія — незамінна частина поглибленого гінекологічного обстеження. У поєднанні з даними аналізу гінекологічного мазка кольпоскопія дає лікарю можливість отримати необхідне уявлення про стан піхви та шийки матки. Відеокольпоскопія дає змогу накопичувати дані, що якісно покращує діагностику і дає змогу домагатися найефективнішого лікування.


Особливо велике значення відеокольпоскопії під час лікування ерозії шийки матки. У разі виникнення підозри на вогнище ерозії лікар за допомогою відеокольпоскопа може вибрати найбільш вдалий знімок підозрілої ділянки, збільшити її розмір, змінити яскравість і контрастність так, щоб точно визначити стан слизової шийки матки в цьому місці. Відеокольпоскопія дає можливість побачити зміни в динаміці, оцінити якість і повноту проведеного хірургічного лікування.


Відеокольпоскопію активно використовують під час діагностики таких захворювань:

🔹ерозія шийки матки;

🔹дисплазія шийки матки;

🔹поліпи;

🔹кондиломи та папіломи (прояви ВПЛ);

🔹ендометріоз;

🔹рак шийки матки (на ранніх стадіях);

🔹інші гінекологічні захворювання


Відеокольпоскопія не потребує спеціальної підготовки, — достатньо стандартних гігієнічних процедур перед гінекологічним оглядом.


Не слід приходити на процедуру під час місячних. Однак, якщо кров'янисті виділення не пов'язані з місячним циклом, відеокольпоскопія може допомогти визначити їхню причину.

Comments


bottom of page