top of page

Авторефрактометрія: підбір окулярів і контактних лінз

Авторефрактометрія — діагностична процедура в офтальмології, яка проводиться з використанням спеціального приладу. Обстеження дає змогу об'єктивно оцінити особливості заломлення світлових променів в оптичній системі ока. На підставі отриманих результатів лікар може виписати рецепт на контактні лінзи або окуляри. Таке дослідження є максимально об'єктивним. Це зумовлено тим, що всі виміри проводяться без будь-яких дій пацієнта та отримання від нього суб'єктивної інформації. Авторефрактометрія дає можливість для виявлення короткозорості, далекозорості та астигматизму.


Суть методу

Під час дослідження спеціальний прилад — авторефрактометр, випускає промені в інфрачервоному спектрі. Вони проходять через зіницю, заломлюються, відбиваються від сітківки та вловлюються спеціальними датчиками. Здатність ока заломлювати світло розраховується комп'ютерною програмою. Лікар отримує результат з низкою цифрових показників. Метод підходить для діагностики як дорослих, так і дітей.


Дослідження проводять:

🔹під час визначення гостроти зору;

🔹у рамках підготовки до хірургічних і лазерних втручань;

🔹для оцінки ефективності лікування;

🔹для контролю реабілітаційних заходів.


Призначити авторефрактометрію лікар може при:

🔹скаргах пацієнта на зниження зору;

🔹необхідності у визначенні виду астигматизму, ступеня короткозорості та далекозорості;

🔹посттравматичних патологіях зору.


Процедура обов'язкова при первинному призначенні окулярної або контактної корекції.


Діагностику слід регулярно проходити всім людям, які перебувають у групі ризику щодо розвитку різних патологій органів зору.


У клініці регіональної медицини "Надія" є сучасний авторефрактометр, за допомогою якого лікар підбирає окуляри або контактні лінзи індивідуально для кожного.


Вартість послуги 200 гривень.


Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page