top of page

Чому варто контролювати очний тиск?

Глаукома – це захворювання очей, одним із характеристик якого є постійне або періодичне підвищення внутрішньоочного тиску з подальшим незворотнім порушенням зору. Це хвороба, яка призводить до ушкодження зорового нерва. Зазвичай причиною цього є накопичення рідини в передній частині ока, надмірна кількість рідини зумовлює підвищення тиску всередині ока, і від цього перетискається зоровий нерв. Повне перекривання дренажного кута призводить до стрімкого зростання внутрішньоочного тиску — це називають «гострим нападом глаукоми». Така ситуація вимагає невідкладної допомоги.


Прояви гострого нападу закритокутової глаукоми:

🔹раптова втрата чіткості зору;

🔹сильний біль в очах;

🔹головний біль;

🔹нудота;

🔹світлий ореол або «веселка» навколо джерел світла.


У багатьох випадках закритокутова глаукома розвивається повільно, тоді її називають хронічною. Спочатку пацієнт немає жодних скарг, тому може і не знати про свою хворобу до першого приступу або до тяжкого ушкодження зорового нерва.


Глаукома може стати причиною повної втрати зору, однак у багатьох випадках своєчасний початок лікування дозволяє сповільнити цей процес та зберегти зір якнайдовше. Зазвичай для контролю глаукоми застосовують очні краплі, якщо закрапувати ліки щодня, внутрішньоочний тиск знижується. Деякі ліки сповільнюють утворення водянистої вологи, а інші прискорюють відведення вологи через дренажний кут і таким чином знижують тиск всередині ока. Ліки проти глаукоми допомагають зберегти зір, однак можуть чинити побічні ефекти. Деякі лікарські засоби не можна вживати одночасно, тому обов’язково повідомте лікаря про всі ліки, які ви приймаєте регулярно. Якщо ліки проти глаукоми викликають у вас побічні ефекти — розкажіть про це офтальмологові.


Ні в якому разі не припиняйте лікування проти глаукоми та нічого не змінюйте, не порадившись з офтальмологом. Якщо ліки закінчуються, зверніться до офтальмолога за новим рецептом. З метою раннього виявлення глаукоми, досить один раз на рік відвідати лікаря-офтальмолога, де вам виміряють внутрішньоочний тиск. Це допоможе виявити небезпечне захворювання на ранній стадії.


Для діагностики клініка "Надія" пропонує сучасний прилад для комфортного вимірювання очного тиску безконтактно. Рання діагностика та своєчасне лікування дозволять зберегти ваш зір!

Commentaires


bottom of page