top of page

Небезпека сальмонельозу влітку

Сальмонельоз — це інфекційне захворювання, спричинене бактеріями сальмонел. Воно може впливати на людей, які споживають заражені харчові продукти, особливо недостатньо оброблені або які неправильно зберігаються.


Саме влітку ризик зараження сальмонельозом збільшується, тому що висока температура сприяє розмноженню бактерій сальмонел. Особливо вразливими є харчові продукти, які залишаються недостатньо охолодженими або піддаються неправильному зберіганню під впливом спеки.


Найпоширеніші симптоми, які можуть виникнути при сальмонельозі:

1️⃣ Діарея: це один з основних симптомів сальмонельозу. Діарея може бути водянистою або з домішкою крові. Часті відвідування туалету та втрата рідини можуть призвести до дегідратації.

2️⃣ Блювота: у багатьох випадках сальмонельоз супроводжується блювотою. Втрата рідини через блювоту також може призвести до дегідратації та загрози здоров'ю.

3️⃣ Болі в животі: сальмонельоз може супроводжуватися болями або кричущими болями в животі. Це може бути пов'язано з запаленням кишечнику та шлунково-кишковими розладами.

4️⃣ Лихоманка: підвищена температура тіла (лихоманка) може бути індикатором інфекції сальмонелами. Температура може сягати підвищених значень, що супроводжується загальною слабкістю та нездужанням.

5️⃣ Загальна слабкість: інфекція сальмонельозу може викликати загальну слабкість та втому. Пацієнти можуть відчувати втому та безсилля, які можуть бути спричинені інфекцією та дегідратацією.


Деякі рекомендації для профілактики сальмонельози:

🍉Фрукти та овочі: сальмонеллами можуть бути забруднені непомиті фрукти та овочі. Перед споживанням обов'язково мийте їх під проточною водою та очищайте від зовнішніх забруднень.

🍔М'ясо та птиця: зберігайте м'ясо та птицю при низькій температурі, щоб уникнути розмноження бактерій. Готуючи їжу, переконайтеся, що внутрішня температура досягла безпечного рівня. Використовуйте окремі ножі та дошки для сирого та готового м'яса, щоб уникнути перехресного забруднення.

🥗Салати та майонез: уникайте залишати салати з майонезом при кімнатній температурі, особливо на відкритому повітрі. Холодильник є найкращим місцем для зберігання цих продуктів, щоб уникнути розмноження бактерій.

🍹Напої та льодом: переконайтеся, що питна вода, лід та інші напої піддаються достатній тепловій обробці або зберігаються в охолодженому стані, особливо під час пікніків та відпочинку на вулиці.


Важливо пам'ятати про правила гігієни та правильного зберігання харчових продуктів, особливо влітку, коли ризик зараження сальмонельозом може збільшуватись. Захистіть своє здоров'я та насолоджуйтеся безпечними стравами цієї літньої пори!

Comentarios


bottom of page