top of page

Мігрень влітку: що потрібно знати

Одна з поширених неврологічних патологій є мігрень. Мігрень — це хронічний тип головного болю, який може суттєво впливати на якість життя людей. Влітку, цей стан може бути особливо неприємним, оскільки деякі фактори сприяють його загостренню:

🔹Погода: зміни в атмосферному тиску, висока температура та висока вологість можуть бути тригерами для нападів мігрені. Також, різкі зміни погоди, які часто спостерігаються влітку, можуть викликати загострення мігрені у деяких людей.

🔹Дегідратація: влітку, через підвищену температуру та пітніння, ризик дегідратації зростає. Недостатній рівень рідини в організмі може спричинити загострення мігрені. Рекомендується пити достатню кількість води та уникати втрати рідини.

🔹Зміни режиму: влітку, через відпустки та зміни розкладу, люди можуть стикатися зі змінами у режимі сну, харчування та активності. Ці зміни можуть вплинути на стан мігрені та спровокувати її загострення.

🔹Стрес та втома: влітку можуть виникати більші стресові ситуації або фізична втома, зокрема під час подорожей чи активних видів відпочинку. Ці фактори можуть стати тригерами для мігрені.


Управління мігренню влітку

Уникайте перегрівання та перебування на прямому сонячному світлі. Використовуйте головний убір та захищайтеся від сонця.


Зберігайте комфортну температуру в приміщенні та використовуйте кондиціонер, якщо це можливо.


Підтримуйте гідратацію, п'ючи достатню кількість води протягом дня.


Дотримуйте регулярного розкладу сну, намагайтеся не порушувати його, навіть під час відпустки.


Досягніть стресокомпенсуючої техніки, такої як релаксаційні вправи, медитація або йога, для зменшення стресу та підтримки психологічного благополуччя.


Якщо напади стають сильними, частими або супроводжуються іншими побічними симптомами, не соромтеся звернутися до невролога для детальної оцінки та плану лікування.


Пам'ятайте, що кожна людина може мати свої власні тригери та способи управління мігренню. Регулярна співпраця з медичним фахівцем допоможе вам знайти індивідуальний підхід до керування мігренню влітку.Commentaires


bottom of page